High School 56A Band Roster
2023-24
Piccolo
- Lucy Burch, Newton
Flute
- Melani Marroquin, Goddard
- Anna Peery, Goddard
- Grace Francis, Wichita-Bishop Carroll
- Drea Villalobos-Rios, Maize-South
- Jaclyn Martyn, Goddard
- Maya Gu, Wichita-East
- Hannah Fleming, Wichita-East
- Maggie Vollen, Maize-South
- Sarah Roush, Wichita-South
- Ben Shaffer, Wichita-Northwest
- Mariel Evans, Bel Aire-Northeast Magnet
- Emma Dugan, Maize
- Alt. - Avery Powell, Andover
Oboe
- Mara Pederson, Maize
- Sydney Amrine, Goddard-Eisenhower
Bassoon
- Austen Williams, Goddard-Eisenhower
- Sophia McMillan, Wichita-North
Clarinet
- Kamryn Myrick, Wichita-Northwest
- Michael Rogers, Wichita-Northwest
- Nicole Hayes, Maize
- Chris Dunn, Andover
- Abigail Linton, Maize
- Andrew Welk, Andover
- Paloma Gomez, Derby
- Gabriel Griffith, Maize-South
- Ada Burton, Derby
- Kinsey Buchholz, Bel Aire-Northeast Magnet
- Abby Belisle, Derby
- Lorelei Warriner, Bel Aire-Northeast Magnet
- James Porcaro, Bel Aire-Northeast Magnet
- Ezri Mitchell, Newton
- Addelyn Moore, Valley Center
- Kara Towne, Wichita-South
- Marianna Millan, Wichita-East
- Eden Brown, Wichita-East
- Keaghan Carr, Newton
- Emma Baldwin, Derby
- Natalie Jones, Newton
- Sophie Segelke, Derby
- Sallie Longwell, Valley Center
- Asher Dyke, Wichita-West
- Alt. - Abigail Ringer, Goddard-Eisenhower
Bass Clarinet
- Carson Ford, Wichita-Heights
- Casey Dykstra, Bel Aire-Northeast Magnet
- Laiken Carr, Newton
- Melanie Pasillas, Wichita-Southeast
- Alt. - Caroline January, Wichita-Heights
Alto Saxophone
- Aidan Kinch, Wichita-North
- Connor Sternberger, Maize
- Liam Pfenninger, Derby
- Kylie Anderson, Goddard-Eisenhower
- Alt. - Gage Grossman, Wichita-East
Tenor Saxophone
- Ammon Sigler, Maize-South
- Kaleb Arneson, Wichita-Haysville Campus
- Alt. - Daniel Coleman, Bel Aire-Northeast Magnet
Baritone Saxophone
- Mia Bosarge, Wichita-East
Trumpet
- Ariauna Stewart, Derby
- Braden Wapp, Maize
- Oliver Smith, Newton
- Michael Kovach, Maize-South
- Caitlin Reilly, Andover
- Jaxon Roszel, Maize
- Soren Barua, Andover
- Morgan Nicholson, Maize
- Henry Blagg, Derby
- Isabela Rose, Maize-South
- Aaron Titus, Valley Center
- Adrian Obregon, Wichita-East
- Alt. - Addison Folse, Maize
Horn
- James Dahl, Hutchinson
- Deacon Whitmore, Maize-South
- Chase Smith, Maize-South
- Cameron Windish, Andover
- Addison Petrik, Valley Center
- Dakota Earl, Wichita-Haysville Campus
- Hunter Patterson, Maize-South
- Alex Lindstrom, Wichita-Heights
- Alt. - Delainey Stevens, Maize
Trombone
- Jared Eck, Maize-South
- Brenley Grant, Maize-South
- John Witt III, Andover
- Matthew Cockrell, Derby
- Vaughn Popp, Wichita-Heights
- Elijah Watkins, Wichita-Southeast
- Rylee Schmidt-Stapleton, Andover
- Trek Wedel, Newton
- Blake Addis, Wichita-Bishop Carroll
- Michael Castillo, Andover
- Alt. - Holly Goodnite, Newton
Euphonium
- Makayla Kintzel, Andover
- Shane Wilson, Wichita-East
- Andrew Pederson, Maize
- Raymond West, Wichita-Northwest
Tuba
- Keaton Rupp, Andover
- Heisman Law, Andover
- Benjamin Teichler, Newton
- Joel Jackson, Wichita-Heights
- Vincent Finley, Wichita-Haysville Campus
- Alexis Sanford, Andover
- Alt. - Cody Yaus, Andover
Timpani
- John Rather, Andover
Percussion
- Connar Solorio, Newton
- Gabrielle Walker, Andover
- Anna McDavitt, Andover
- Jared Hays, Derby
- Jacob Froese, Maize
- Ezekiel Harper, Maize
- Sierra Jordan, Maize
- Alt. - Akhila Jayasinghe, Wichita-East